Hakkımızda

Cihangir Grup, dürüst, ilkeli çalışmayı, detaylı, fark yaratan çözümler üretmeyi ilke edinmiş bir taahhüt-mühendislik firması olarak 1981 yılında sektördeki yerini aldı. Ancak şirketler grubu, bu yılların çok öncesinden, geçmişten gelen büyük bir deneyim ve uzmanlığı temelinde barındırmaktadır.

Gurubun çekirdeğini oluşturan Cihangir Konut, Mehmet Cihangir Yücel’in deneyim ve birikimi ile şirketler grubuna kazandırdığı değerleri yaşatarak bugüne kadar tüm projelerini başarı ile gerçekleştirdi.

Cihangir Grup kurucusu Mehmet Cihangir Yücel, başarı ile geçen yatılı lise yıllarının ardından, Karayolları Bursu ile üniversitede inşaat mühendisliği eğitimi aldı. 1971 Yılında üniversiteden yüksek inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra ise ülkesine mesleki anlamda hizmet etmek üzere karayollarında uzun yıllar çeşitli görevlerde bulundu. Şantiye mühendisi olarak başladığı görevini, saha şefi, şantiye şefi gibi görevlerle sürdürdü. Ankara’da karayollarında grup müdürü olarak bir müddet daha görevine devam eden Yücel, tüm görevleri sürecinde ülkemizin ulaşım alanında gelişimine katkıda bulunan bir çok yol projesini gerçekleştirdi.

Görevinden ayrıldığı sırada Libya’da inşaat sektörünün fırsatlar sunmasını değerlendiren Mehmet Cihangir Yücel, burada da şantiye şefliği görevinde bulundu. Müteahhit olarak da projeler gerçekleştirdi ve ülkesine döner dönmez tüm deneyimlerinden yola çıkarak Cihangir Konut’un temellerini attı.

1981 Yılında kurulan Cihangir Konut, bugüne kadar ülkemizin bir çok noktasında gerek kendi kaynakları ve uzmanlığıyla, gerek güçlü ortaklıklarla, kamu ve özel sektörde bir çok inşaat, alt yapı ve taahhüt projelerine imza attı.

2001 Yılından itibaren ise limited olarak faaliyetlerine devam eden Cihangir Konut, Cihangir Grup’un ana hizmet kolu inşaatın yola çıkış noktası olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Cihangir Grup, bugün, Yücel ailesinin inşaat mühendisliği eğitimi almış ikinci nesili, Ömer Yücel ve Cumhur Yücel tarafından, sadece inşaatla sınırlı kalmayan geniş bir vizyonda faaliyetlerine devam etmektedir.

“En büyük eser insana ve insanlığa hizmettir” felsefesiyle yola çıkıp, bugüne kadar tüm değerlerini koruyan ve gelişen yeni dünyaya uygun yenilikçi yaklaşımları yapısına ekleyen Cihangir Grup, çalışmaya ve hedeflerine doğru ilerlemeye devam etmektedir.