Haberler

Cihangir Konut olarak, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde bu yıl 12.si düzenlenen Gayrimenkul Fuarı/ Türk-Arap Zirvesine katıldık. En prestijli yatırım projelerimizden biri olan Four Kavacık’ın tanıtımını gerçekleştirdik.


Başarıyla tamamlanan Serçev projesinin ardından Serçev Başkanı, Yönetim Kurulu Üyemiz
Çağlar Horoz’a teşekkür belgesini takdim etti.

Gelenek ve göreneklerin, yöresel doğa koşullarıyla birlikte oluşturduğu mimarisi ile ülke turizminin önemli cazibe merkezlerinden biri olan Safranbolu’nun, 579 konutluk TOKİ projesi Cihangir Grup firmalarından Eurocon İnşaat tarafından inşa edilmiştir.

Vadi şeklinde yapılaşmaya müsait güzel ilçe Safranbolu’da yamaca yerleşen evler birbirlerini kapamazlar. Evler, sokaklar ve bahçe duvarları birbirini tamamlar. Zemin kat ile bütünleşen bahçe duvarı adeta sokağın devamı şeklindedir. Üst katlardaki çıkmalar ve geniş saçaklar Safranbolu’nun o tarihi ve meşhur mimari dokusunu oluşturur. Eurocon İnşaat’ın yapımını gerçekleştirdiği projede yer alan 579 konut ile bir camii ve ticaret merkezi de, Safrabolu mimarisine uygun olarak, incelikle gerçekleştirilmiştir.

Projenin geçici kabul süreçleri tamamlanmış olup, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne teslim edilmiştir.

Kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projesi kapsamında Ankara Mamak’ta yapılan projenin ilk etabı olan 454 konut inşaatının yapımı 2017 yılında tamamlanarak T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresine teslim edilmiştir.
Projenin %80’lik kısmı peyzaj alanı olup, daha önceki çirkin ve çarpık yapılaşma yerini, yeşili bol rekreasyon alanlarıyla, sosyal donatılarıyla, modern ve çağdaş konutlarıyla sağlıklı yaşam alanlarına bırakmıştır.

Dünyanın ilk “Engelsiz Meslek Lisesi“, Serçev ile MEB işbirliğiyle hizmete girdi. Bu önemli projeyle orta okul çağını dolduran veya orta okul diplomasına sahip serebral palsili çocukların mevcut sistem içinde öğrenimlerine devam ederek iş yaşamına katılımı amaçlanıyor. Yapımını Cihangir İnşaat’ın üstlendiği bu alamlı projenin fiziksel özellikleri de öğrencilere uygun olarak tamamlandı. Dünyada bir ilk olma özelliğine sahip okulda kaynaştırma bölümü, iş okulu bölümü, iş-uğraş bölümü ile yaşayarak öğrenme ve eğitim merkezi mevcut.

Ankara Çayyolu’nda yapılan okulun 2015 yılının şubat ayında gerçekleşen temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Serçev Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Ersoy ve daha önemlisi bu önemli projenin asıl mimarları olan çok sayıda engelli çocuk katılmıştı.

Dört blok halinde yükselen okulda 400’e yakın engelsiz ve 200 serebral palsili öğrenci birlikte eğitim imkanına kavuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde yapılan İTÜ Öğrenci İşleri Dekanlığı ve Otomosayon Merkezi Binası, Cihangir İnşaat tarafından, metro istasyonu binası üzerine betonarme ve çelik olarak inşaa edildi. Toplam 3200 metrekare inşaat alanine sahip olan proje kapsamında inşaatın yapımının yanında, sistem altyapıları ile tüm elektrik ve mekanik imalatları da Cİhangir İnşaat’ın deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Tuzla Denizcilik Fakültesi’nde yapımını Cihangir İnşaat’ın gerçekleştirdiği eğitim bloklarının inşaat projesi tamamlandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Mert Şener ve bir çok öğretim üyesi ile Cihangir İnşaat yönetiminin katıldığı projenin temel atma töreni de denizcilik için büyük önem taşıyan Kabotaj Bayramı’nda gerekleştirilmişti.

Cihangir İnşaat’ın gerçekleştirdiği, denizin yeşil ile birleştiği bölge Kavacık Otağtepe’de bulunan Cihangir Otağtepe Projesi’nin satışı hızla tamamlandı. Daire çeşitliliğini 2+1, 3+1 ve 5+1 konut tipleri ile sunulan proje de yerleşimlerle birlikte hayat başladı.

Cihangir İnşaat tarafından yapımı tamamlanan, akıllı bina konseptinde üst düzey otomasyon ve güvenlik donanımına sahip Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü yeni binası hizmete açıldı.

Aynı anda bölge müdürlüğüne bağlı bütün yol kenarı denetim denetim istasyonlarından gelen verilerin toplandığı entegre system sayesinde yol denetimleri tek merkezden elektronik ortamda denetleniyor olacak.

Yeni sistem e-devlet projesinin de bir parçası olarak kullanılabilmek üzere planlandı.

İnşaası Cihangir İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve bölge müdürlüğüne bağlı tüm birimlerin hizmet vereceği yeni binada bakan ve müsteşar odalarına da yer verildi.

Dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’da beraberindeki heyet ile projeyi inşaası sırasında gezmiş ve Cihangir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer YÜCEL den bilgi almıştı.